УРОКИ МАЙСТРА

Старокитайське мистецтво тайцзицюань відноситься до так званим внутрішнім напрямками військових мистецтв Китаю і втілює собою одну з найбільш розроблених систем, що включають в себе, крім оволодіння військовим мистецтвом, оздоровлення та духовне вдосконалення. Саме завдяки своєму комплексному потенціалу, тайцзицюань отримало таке визнання і розвиток в Китаї.

Тим не менш, в останні десятиліття широко поширилися спрощені оздоровчі комплекси та вправи тайцзи, тоді як початкові школи були відомі лише присвяченим. Однак саме такі школи, особливо що передаються з покоління в покоління по сімейній лінії, становлять найбільший інтерес як в плані занять, так і в плані дослідження, оскільки володіють всією повнотою переданих знань.

Майстер Хан Куй Юан викладає традиції по сімейній лінії роду Чень, від якого отримали розвиток всі інші напрямки тайцзи у прямому чи непрямому вигляді. Так стиль Ян стався від зміни сімейного стилю Чень Чансіна його учнем Ян Фукуї, від Яна відбулися маньчжурський стиль У, стиль Лі, Усінчуй та інші. Від поєднання стилю Ян з Чжаобао стався стиль У У Юсян, а від нього в свою чергу через Хао Вейчженя стиль Сунь Сунь Лутай. Напрямки ж Чжаобао і сяоцзя, хулейцзя також вийшли від початкової основи стилю Чень. Винятком є ​​лише даоський тайцзицюань, проте принципи дійшли до сьогоднішнього дня даоських форм також набагато ближче до стилю Чень, ніж до його похідним. Тому найбільш цікаві для вивчення два напрямки - стиль Чень і даоський тайцзіцюань. Але через закритість даоської передачі, стиль даосів найімовірніше ніколи не стане доступним для непосвячених, тому стиль Чень є найбільш привабливим для вивчення як у відношенні відносної доступності, так і у відношенні збереження стародавніх принципів і тренінгів. Майстер Хан Куй Юан є учнем легендарного майстра Тьен Сюченя і учнем знаменитого Фен Чжіцян і в повній мірі успадкував майстерність і систему сімейної традиції школи.

Заняття у майстра Хан Куй Юана

У квітні 2004 року в Будапешті нам випала можливість займатися реальним, практичним тайцзи у майстра Хан Куй Юана, яке дає оздоровлення, духовну реалізацію та (на відміну від широко розповсюдженою гімнастики тайцзи) істинне військову майстерність. Майстер Хан Куй Юан почав займатися у майстра Тьен Сюченя, коли йому виповнилося 28 років. Нинішні майстри Чень Сяован, Чень Чженлей також брали уроки у майстра Тьен Сюченя. Майстер Тьен Сючень був одним з найперших учнів знаменитого Чень Факе в Пекіні. За розповідями майстра Хан Куй Юана його вчитель Тьен Сючень і майстер Чень Факе тільки форму виконували по 30 разів на день, що надавало їм небувале майстерність.

Ми можемо тільки дякувати долі, яка звела нас з цим прекрасним людиною, відкрито, без приховування, передавальним традиції стилю Чень - у міру нашої підготовки. І на особистому досвіді ми все більше переконуємося що тайцзіцюань - це не гімнастика, а саме справжнє бойове мистецтво з найдавнішими корінням і глибокими традиціями.

Хотілося б особливо подякувати учнів майстра Хан Куй Юана - Олексія Бакланова, Шінар Байборі, які з відкритим серцем допомагали нам у навчанні.

Майстер Хан Куй Юан

master

Майстер та його учні з України

2004-022004-04MVI 5892-0-00-24-888

Паличка-тайцзи

2004-05

Форма 83

2004-072004-082004-092004-10

Додаткова інформація