Ушу стилю Чень

Принцип 1

Речі, розсіюючись, неодмінно зійдуться воєдино, а розділяючись, неодмінно утворюють згоду. Кожна річ, існуюча між Небом і Землею у всіх чотирьох сторонах і восьми межах світу, має своє встановлене місце, і всі міріади явищ мають свій витік. Єдиний корінь може розділитися на десять тисяч гілок, а десять тисяч гілок можуть зійтися в одному корені. Осягнення кулачного мистецтва теж слід цьому загальному правилу.

Тайцзіцюань має безліч зовнішніх форм, але кожен рух у ньому наповнене силою. І хоча постаті тайцзицюань безперестану змінюються, сила у ньому йде з одного джерела. Те, що називається тут єдиним, є те єдність, яка охоплює все наше тіло від тім'я до п'ят, чотири кінцівки і скелет; його внутрішня сторона - це внутрішні органи, сухожилля і кістки, його зовнішня сторона - м'язи, плоть і шкіра. Спробуй розколоти його - і воно не розкриється. Бий по ньому - і воно не розсиплеться. Якщо верх рухається, низ йому слід; якщо низ рухається, то верх сам його веде. Верх і низ рухаються, а середина відгукується їх руху. Середина рухається, а верх і низ перебувають у згоді з ним. Внутрішнє і зовнішнє один в одному тривають, переднє і заднє один одного підтримують. Ось чому йдеться: «пронизане однієї ниткою» 2.

Однак все слід робити без зусиль. В потрібний час рухайся то як дракон, то як тигр, і спрямовуйся вперед, як блискавка. Але якщо необхідно - будь певен і не виявляй себе, будь непорушний, як гора. Коли ти покійний, нехай все в тобі до останньої частинки спочиває. Коли ти рухаєшся, хай у тебе не буде нічого, що не рухалося б. Будь подібний воді, нестримно прагне вниз. Будь подібний до вогню, який стрімко поширюється навколо і не піддається гасінню. Не піддавайся несерйозним думкам, не обтяжувати себе турботами, щиро дій, як велить обстановка - і тільки.

Духовна сила накопичується поступово день за днем. Майстерність з'являється тільки після довгих занять. Щоб осягнути науку «однієї нитки», на якій грунтується наша школа, потрібно вчитися і дійти до самої межі знання, - тільки тоді з'явиться справжнє майстерність. Незалежно від того, важко чи легко дається тобі наука, займайся лише удосконаленням майстерності, не лінуючись, але й не підганяючи себе. Засвоювати все по порядку, і тоді всі члени тіла самі собою зіллються в одне «всепроніцающее єдність», верх і низ, внутрішнє і зовнішнє утворюють єдину нитку, все розсіяне збереться в одне, все розділене знайде взаємна згода, і все тіло повернеться до Єдиному диханню !

Дихання 

Між Небом і Землею немає нічого, що, йдучи, не поверталося б назад, а будучи прямим, не викривляється. У кожної речі є своя протилежність, в кожній події є рух назад. Така незмінна істина.

Якщо головне - єдине, то чому воно поділяється на два? Те, що зветься двоічность, є видих і вдих, а видих і вдих - це сили Інь і Ян. Дихання не може бути без видиху і вдиху. Видих - це Ян, вдих - це Інь, підняття - це Ян, опускання - це Інь. Ось що таке розділення Інь і Ян.

Що ж таке чисте і брудне? Те, що піднімається вгору, - це чисте. Те, що опускається вниз, - це брудна. Чисте - це Ян, важке - це Інь. Дихання не може бути без Інь і Ян, подібно до того, як людина не може бути без руху і спокою. Але, хоча дихання розділяється на два, воно повертається до єдиного. Потрібно старанно йти до цього єдиному, не можна зв'язувати себе протиставленнями!

Додаткова інформація