Короткий вступ в терапiю Гуаша

               Сходячи з древніх витоків і активно розвиваючись, Гуаша терапія послідовно практикується протягом тисяч років. «Гуа» означає «шкребти» або «терти», в той час як «ша» означає почервоніла, опухла ділянка шкіри. «Ша» як термін використовується, щоб описати кров в підшкірних матеріях, яка піднімається в маленькі червоні горбки під час Гуаша терапії. Вона хороша при сезонних захворюваннях влітку або восени, таких як сонячний удар, зовнішні фактори (пошкодження, вплив), і шлунково-кишкові порушення. Записи використання Гуаша для лікування сонячного удару можуть бути простежені до періоду процвітання династії Тан. Деякі вчені вірять, що Гуаша походить від маніпуляцій Туйна. Згідно Туйна маніпуляції (обробка, масаж) для виховання та захисту дітей (bao chi tui na fa) за допомогою Xia Yun-ji в династії Цин, «Гуаша означає застосування лікарем більш інтенсивного тиску пальцями на шкіру дітей». Записи по використанню Гуаша терапії як «літнього лікування» також доступні в династіях Юан і Мін. Після цього часу запису по Гуаша зберігалися в межах династій. Наприклад, системна монографія з Гуаша терапії під назвою «Путівник різноманітних діагнозів і лікування екземи і вульгарних (стрептококи - стафілококових) захворювань (sha zhang yu heng)», написана автором Guo Zhi-sui в династії Цин, стверджує, що «Гуаша включає в себе покриття шкіри олією сезаму і вишкрібання шиї, спини вздовж хребта або грудної області, підреберної зони з обох боків, плечей, рук за допомогою мідної монети»; та« Римовані лекції з зовнішньої терапії (li yue pian wen) », написана автором Wu Shang- xian в династії Цин, стверджує, що «для болю в черевній порожнині внаслідок Ян ша, чудотворним методом є шкребти спину порцеляновою ложкою в маслі сезам, поки точки спини Шу не зв'яжуться з усіма п'ятьма органами Чжан. Скоблення цих точок допоможе вивести патогенну Ци (переохолодження організму, перегрівання, іонізуюче опромінення, різні токсичні агенти, проникаючі в організм, травми і лише частково мікроорганізми) і, таким чином, призведе до поліпшення стану пацієнта ». До переваг Гуаша відносяться прості інструменти, легкі рухи, низька вартість, великі свідчення і ефективність для їх запобігання і лікування. З цих причин Гуаша практикується протягом тисяч років як ключова частина ТКМ та інших терапій. Вона стала особливо популярна серед медиків і громадськості в останні роки, частково тому що ця нестаріюча природна терапія залишається вірною покликом біомедицини та поверненню до природи.

 

               Гуаша є однією з зовнішніх терапій в традиційній китайській медицині. Її визначення одночасно дуже обширно і деталізований. Вона переважно визначається для лікування порушень Ша-симптомів. Більш широке застосування Гуаша включає скоблення, крутіння (виття), поколювання, кровопускання, і розслаблення сухожиль, що, однак, часто ставиться до самостійного скоблення: посилені фізичні стимуляції окремої частини тіла скоблення, стисненням, схоплюванням, щипана, поколюванням гладким твердим інструментом, пальцями або металевими голками. Це викликає плями, запалення (набухання) або точкове кровотеча на поверхні тіла.
Гуаша терапію можна комбінувати з окремим (одиночним) рецептом або простою трав'яною формулою для стимуляції шкірної зони і придатків з метою активації внутрішніх органів за системою меридіанів. Результатом Гуаша терапії виступає удосконалення потоку Ци (енергії) і циркуляції крові, збалансування Інь і Ян, посилення антипатогенного Ци, виведення патогенних факторів, ослаблення або виведення застояних токсинів, очищення (зниження) спека, відкриття чакр і освіження розуму.

 

                Показання Гуаша терапії в цілому розглядаються як Ша синдром. Згідно ТКМ цей синдром виникає як результат внутрішньої обструкції Ян-ци від зниження в тілі антипатогенного Ци, поряд із зовнішнім впливом вітру, вологи і вогню. Він загострюється, в основному, влітку і восени, але може виникати і в іншу пору року. Ша синдром клінічно характеризується Ша плямами (екзантема-exanthema; грец. Exanthēma висипання, висип, від exantheō цвісти, розцвітати), виникаючими відразу ж після лікування, пурпурним, червоним точковим (розміром з пісочну гранулу) крововиливом, або хворобливістю і розтягненнями як в окремих зонах, так і в цілому по тілу. Гуаша терапія може включати широкий спектр клінічних вузьких спеціалізацій, таких як медицина внутрішніх органів, медицина зовнішніх органів, гінекологія, педіатрія, офтальмологія та оториноларингологія. М'які умови (режим) можуть вплинути на здоров'я, життя і роботу пацієнта, в той час як жорсткі умови можуть викликати ніяковість грудної клітки, роздратування, біль у черевній порожнині, блювання, діарею, ціаноз губ, або навіть небезпечні для життя непритомність. Існує китайський вислів, що «розтягування (розширення) завжди супроводжує Ша синдрому». Це можна побачити в клініці, оскільки у пацієнтів з Ша синдромом завжди спостерігається запаморочення, розтягнення (набухання, збільшення, запалення) голови, тиск або розширення грудної клітки, здуття живота та біль, загальна хворобливість і розтягнення (запалення, збільшення, здуття). Прикладами цього виступають Ша літньої спеки або спазм м'язів, Ша в результаті сонячного удару; спазми, захворювання холери, що включають спазм литок через блювання або діареї; інвертовані місячні, носова кровотеча, збуджений стан і безсоння через аменореї; інфантильну «eruptive ascarides», що характеризується кишковими паразитами і болем у животі або здуттям; та «eruptive lumbago», що характеризується поперековим болем, хворобливістю і слабкістю нижній частині ніг.

 

                Гуаша терапія - це особлива фізична терапія. Лікар Гуаша застосовує силу до окремих частин тіла і точкам за допомогою інструментів або ручної маніпуляції для лікування порушень та зміцнення організму. Біомедичні дослідження показують, що Гуаша терапія може безпосередньо стимулювати підшкірні периферичні нерви, локально покращувати циркуляцію крові і потоку лімфи, прискорювати метаболізм, забезпечувати харчування, регулювати імунні функції через сітку нервово-ендокринної імунної регуляції і повернути організму бракуючі можливості. Це, таким чином, покращує патологічні стани і присікає патологічні процеси. Тобто Гуаша становить важливу частину вивчення і застосування Китайської медицини.

 

 

Олія для масажу Гуаша

1

 

Шкребки для масажу Гуаша

 2222

 

 

Додаткова інформація