Майстер Хан Куй Юан

han-kui-yuan

Майстер тайцзіцюань стилю Чень і цигун Хан Куй Юан народився в Пекіні в 1948 році. Вивчення ушу почав з п'ятирічного віку. Першим його майстром став дідусь Хан Хонь Бінь, який у свій час був відомим майстром охоронцем імператора. Він глибоко знав тонкощі шаоліньського стилю Пао Чуй і тайцзіцюань стилю У.

Після смерті дідуся навчання Куй Юана продовжив батько, який вивчав, головним чином, шаолиньское напрямок. Головним його заняттям, проте, була китайська класична опера, де, завдяки високому рівню володіння військовим мистецтвом, він зробив собі ім'я. Хан Куй Юан навчався шаоліньського напрямку у свого батька протягом 10 років і освоїв його на досить високому рівні. Одного разу, перетягуючи на плечі важку бочку, через незручного руху він пошкодив шийні хребці і в результаті на довгий час змушений був припинити заняття ушу. І ось тоді старовинний друг його батька, який займався також традиційним китайським лікуванням, запропонував йому познайомитися з однією людиною, яка, як він сказав, ймовірно, зможе допомогти молодому Куй Юану. Той, звичайно ж, з готовністю погодився, і лікар відвів його в парк по сусідству, де в ті роки викладав майстер тайцзицюань стилю Чень Тьєн Сючень. У той час останнього вважали одним із кращих учнів великого майстра Чень Факе. Хан Куй Юана відразу ж підкорила гfoto2армонія руху і внутрішня сила майстра і, скориставшись рекомендацією друга батька, а також в надії на швидке одужання, він тут же приступив до занять.

Після трьох років клопіткої і напруженої роботи і без допомоги будь-якої іншої терапії всі болі і всі наслідки злощасної травми, нарешті зникли без сліду. Натхнений цим ще більше, Хан Куй Юан з потроєною енергією взявся за освоєння тайцзіцюань. Бачачи таку старанність і відданість учня, майстер Тьєн Сючень прийняв його в число близьких учнів і, починаючи з цього моменту, став передавати йому більш глибоке знання і займатися з ним ще грунтовніше. Незабаром Хан Куй Юан опинився в числі самих кращих і сильних учнів майстра Тьєна, отримавши право викладати тайцзіцюань. І в рамках загальнонаціональних змагань неодноразово виправдовував славне ім'я свого вчителя. Хан Куй Юан займався у майстра Тьєн Сюченя впродовж дванадцяти років.

Після раптової смерті майстра Тьєн Сюченя,  Хан Куй Юан продовжив навчання у його молодшого брата Фен Чжицяна, який також отримав знання тайцзи стилю Чень від великого Чень Факе. Майстер Фен досить скоро прийняв Куй Юана в близькі учні, завдяки чому той зміг ще більше поглибити свої знання бойових мистецтв. Навчання разом з Фен Чжицяном тривало 17 років, паралельно Хан Куй Юан вів викладацьку роботу і докладав зусиль для поширення рідкісного в ті роки навіть в самому Китаї стилю Чень. Після 20 років викладання в Пекіні в число близьких учнів "тхуді" він прийняв всього чотирьох зі своїх підопічних.

foto4

Майстер Хан Куй Юан є продовжувачем традицій стилю Чень тайцзіцюань в 19-му поколінні, а також продовжувачем традицій Хунюан цигун у другому поколінні.

Починаючи з 1997 року майстер Хан Куй Юан живе в Угорщині. Він викладає тайцзіцюань стилю Чень і відкрив приймальню, де надає допомогу пацієнтам методами традиційної китайської медицини. Як курси тайцзи, так і приймальня майстра популярні не тільки серед його учнів. В даний час вже кілька сотень людей познайомилися з азами стилю Чень, близько ста з них продовжують заняття і поглиблюють знання. 

З 2007р. Хан Куй Юань також має наближених учнів в Україні, Угорщині, та Казахстані. На даний час майстер проводить тренування у м.Будапешт, Угорщина.

 

Додаткова інформація