Майстер Фен Чжицян

3

1926-2012рр

18-е покоління

fen1

 Майстер Фен Чжицян народився в 1926 р. в китайській провінції Хебей в області Шулу. У молодості він навчався стилю Тоньбіцюань у майстра Хан Сяофаня, працював також в стилі Хе Сін'іцюань під керівництвом майстра Хуяочжо. У 1951 р. почав навчатися у майстра Чень Факе сімейному стилю Ченей - мистецтву Тайцзіцюань. Вивчаючи форми, він в той же час особливу увагу приділяв парним вправам Туйшоу.

 

fen2

У той час жоден з учнів Чень Факе не насмілювався практикувати з майстром у цьому виді вправ, за винятком Фен Чжіцяня. Причина була простою: поштовхи Чень Факе були настільки потужними, що, попереджаючи викид енергії суперником, він уже відкидав суперника на кілька метрів. Фен не боявся цього і з готовністю сприймаючи такий метод навчання, багаторазово падав на землю. В результаті незліченних падінь він в кінці-кінців зрозумів секрети техніки майстра та засвоїв їх. Фен щодня проводив багатогодинні тренування під відкритим небом, і завдяки своїй завзятості і працьовитості далеко обійшов інших учнів великого майстра.

fen3

У центрі майстер Фен, ліворуч по руку його дружина, праворуч один з друзів, решта - учні, включаючи майстра Хан Куй Юана (крайній зліва від Фена).

Майстер Фен вніс великий вклад у розвиток Чень Тайцзицюань по всьому світі. Він поглибив стиль, додав нові рухи і відобразив всю глибину стилю у новому напрямку  Сін-І Хун Юань Чень ши Тайцзицюань.
Життєвий шлях великого майстра закінчується 6 травня 2012 року, але світла пам'ять про нього живе у серцях його учнів!

 

Додаткова інформація