Майстер Чень Факе

12

1887-1957рр

17-те покоління

Чень Факе (1887-1957) представник 17-го покоління сім'ї Чень, правнук великого майстра Чень Чансіна. Батько Чень Факе - Чень Яньсу також був вправним майстром. У дитинстві Чень Факе практично не брав участі у тренуваннях, тому був дуже слабким і хворобливим дитям. Коли йому виповнилося 14 років, люди почали говорити, що він уже безнадійно відстав, і лінія передачі сімейного бойового мистецтва перейде від його батька до іншого більш здатного учня. З того часу Чень Факе почав тренуватися дуже старанно. Він скоротив час сну і вставав вночі, щоб побільше потренуватися. Завдяки таким інтенсивним тренуванням його здоров'я і сила прийшли в норму. У 17 років Чень Факе вже перевершив у майстерності інших учнів свого батька. Кожен день Чень Факе тренувався тричі, за один раз виконуючи комплекс десятикратно.

У 1928р. Чень Факе переїхав до Пекіна на запрошення Чень Чжаопі. Там Чень Факе швидко став відомим, перемігши в поєдинках багатьох гідних майстрів інших стилів. Завдяки йому Тайцзіцюань сім'ї Чень став дуже популярним. Чень Факе володів великою внутрішньою силою, про його майстерність складено безліч оповідань і легенд. У числі його учнів були Чень Чжаопі, Чень Чжаокуй, Фен Чжіцян, Гу Люсина, Хун Цзюньшен.

Чень Факе трохи модифікував традиційний комплекс «старого стилю» Тайцзіцюань і навчив цього удосконаленому комплексу свого сина Чень Чжаокуя. Згодом цей варіант виконання форми назвали «Синь цзя» («Нова форма»).

Untitled-4234

 

Додаткова інформація